Junioři na Milovech

1.7.2020 Pavel Košárek Převzato z Sekce OB

Junioři na Milovech

Po třech a půl měsících se sešli naši nejlepší junioři na společné akci. Pro začátek byla naplánována pouze víkendovka se třemi tréninky ve Žďárských vrších.

Ubytováni jsme byli v penzionu Poslední míle, odkud je to blízko hned na dvě mapy - Čtyři palice a Milovy.

Čtyři palice jsme využili pro oba měřené tréninky, sobotní middle a nedělní klasiku. Na sobotu odpoledne pak byl připravený ještě kombotech ve volném tempu, který zahrnoval housenku, švýcárnu a control picking bez cest.

Middle:
tracking D
tracking H
mezičasy

Kombotech:
tracking

Klasika:
tracking D
tracking H
výsledky
analýza postupů

I když cílem měřených tréninků nebylo žádné oficiální srovnání, tak je fajn vidět, že k tomu všichni přistoupili zodpovědně a že se potvrdilo, že závodníci během pauzy v tréninku nijak nezaháleli. Viděli jsme poměrně zajímavé výkony a pokud se závodníkům podaří stabilizovat i mapovou složku, tak o zdravou konkurenci není nouze. Proto bych rád poděkoval jednotlivým trenérům, klubům a TSM, kteří zajišťují přípravu našich mladých závodníků a v průběhu epidemie museli často improvizovat a zařídit závodníkům náhradní program.

Akce se vydařila, chytli jsme letní počasí tak akorát, a tak jsme mohli opožděně u ohně oslavit i letní slunovrat. Jedinou kaňkou tak byla zrada vyčítací krabičky při middlu, jejíž funkčnost se nepodařilo obnovit. Sobotní trénink jsme tak vyčetli u ZBM, kteří měli svoji akci nedaleko (díky!) a z neděle jsou pouze výsledky z cílové krabičky.

Co nás čeká dál? Za necelý měsíc se sejdeme na prázdninovém soustředění pro juniory a dorost, které se z Uppsaly přesunulo na Liberecko. Mezitím bychom se měli definitivně dozvědět, zda se letos uskuteční JMS a podle toho bude připraven plán na další část sezóny.


« zpět