ME: sprintové štafety a mládežnický sprint

4.2.2018 Milan Venhoda Převzato z ČSOS

ME: sprintové štafety a mládežnický sprint

ME v Bulharsku pokračovalo sprintovými štafetami. Česká dvojice Hančová+Škoda skončila sedmá. Mezi juniory dojel ve sprintu Jan Hašek sedmý.

Ve stejném prostoru jako předchozí den se závodilo i dnes. Také sněhové podmínky byly podobné - mokrý těžký sníh, k tomu navíc začal padat déšť se sněhem.

Njedříve startovali do sprintového závodu dorostenci a junioři. Výborně si vedl mezi juniory Jan Hašek, ve vyrovnaném závodě ztratil na vítěze Igora Linkevicha (RUS) 1:20 min a skončil na perfektním sedmém místě. S časem o minutu delším dojel na solidním 17. místě Ondřej Hlaváč. Ostatní čeští závodníci skončili takto: 22. Ondřej Hasman, 23. Vojtěch Bartoš, 38. Ondřej Vystavěl. V juniorkách startuje jediná česká závodnice Markéta Firešová, dojela na 25. místě, 6 min za vítěznou Finkou Liisou Nenonen.

V dorostencích vyhrál Rus Artemiy Dorma, druhý dojel jeho krajan Danila Bykov a třetí Matias Maijala z Finskase. Všichni naši poskládali ve druhé desítce, nejlépe dopadl Vít Štefan, když obsadil 13. příčku, dále 16. doběhl Tomáš Milán a 17. Matyáš Štregl. V dorostenkách byla nejlepší Ruska Zoya Chernykh před svou krajankou Olesiou Riazanovou a Švýcarkou Alinou Niggli. Velmi dobře jela Kateřina Černá, v průběhu závodu se pohybovala v první desítce, v cíli skončila na 11. místě. Pěkné je i umístění Rozálie Kuchařové - 14. místo, dále 27. skončila Anežka Hlaváčová.

Dospělí jeli dnes smíšené sprintové štafety, každý z dvojice jel tři úseky. Závodilo se ve stejném prostoru jako sprint, respektive jen v jeho nejbližší části. Jednotlivé úseky nebyly zcela vyrovnané a tak průběh závodu byl nepřehledný a pořadí se hodně míchalo. S bezpečným náskokem 39 vteřin zvítězila švédská dvojice Tove Alexandersson a Erik Rost. O stříbro se urputně finišovalo, o malý kousek dříve přeťal cílovou čáru Tuomas Kotro, finišman finské dvojky (jel společně s Marjut Turunen). Bronz získala ruská dvojice Anastasia Kravchenko a Sergey Gorlanov. Na sedmém místě (stejně jako vloni, v neredukovaném pořadí 12. místo) se ztrátou 3:48 skončil nejlepší český tým Petra Hančová + Jakub Škoda. O dvě místa a dvě minuty pomalejší byli Hanna Rost + Radek Laciga, o další dvě minuty za nimi pak dojela třetí česká dvojice Lenka Mechlová a Michal Argaláš.

 

Další program se vyhledem k sněhovým podmínkám mění, v pondělí bude na programu middle. Během dne pořadatelský tým prověřoval možnosti v terénu, objevil prostor, kde je stále možné lyžovat a rozhodl, že middle bude ze stejné arény jako sprintové závody (další uvažovaná varianta byl jiný náhradní prostor, ale tam by potřebovali o den více na přípravu). Stavitelé tedy musí tratě navrhnout nově, parametry proto budou k dispozici až večer/v noci.

 

 

 

 


« zpět