MS v Dánsku letos nebude

7.5.2020 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

MS v Dánsku letos nebude

Mistrovství světa v orientačním běhu Nokian Tyres 2020 bylo letos zrušeno.

Šampionát, který se měl konat v Dánsku původně začátkem července a poté byl odložen na říjen, se letos nebude konat. Dopad pandemie Covid-19 (omezení pohybu a cestování) znamená, že nelze zaručit spravedlivé podmínky pro všechny závodníky.

MS v Dánsku mělo být prvním šampionátem, který měl na pořadu pouze sprinty. IOF se snažila přesunout tento sprintový šampionát na rok 2021 (třeba i spojit s "lesním" mistrovstvím), ale kalendář sportovních akcí je těsný, že se nenašlo řešení. V tuto chvíli je velmi pravděpodobné, že první světový sprintový šampionát bude až v roce 2022 a že bude v Dánsku, další sprintové mistrovství plánované na tento rok do skotského Edinburghu bude přeloženo na rok 2024.

IOF také obdržela oznámení od organizátorů Mistrovství Evropy 2021 (EOC), které se mělo konat v Rusku v srpnu 2021, že akci nemohou pořádat. ůvodem je oznámení vlády regionu Mordovia, že nemohou poskytovat financování a podporu akce kvůli ekonomickému dopadu pandemie Covid-19.

V tuto chvíli jsou stále ještě ve hře jedině dvě mezinárodní akce - MED v Maďarsku a MSJ v Turecku (a také Euromeeting v Doksech).


« zpět